PRAGUE

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Dokumentacja techniczna

Po otrzymaniu informacji zwrotnej od klienta i akceptacji fotorealistycznej wizualizacji wnętrz w biurze projektowym Hirszberg rozpoczynamy trzeci etap, czyli przygotowanie kompleksowej dokumentacji technicznej (inaczej książki projektowej). Sporządzamy ją w sposób profesjonalny tak, aby zawsze była czytelna zarówno dla klientów, branżystów, jak i wykonawców.

Co obejmuje dokumentacja techniczna?

Sama dokumentacja techniczna liczy kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt stron (w zależności od metrażu projektowanej przestrzeni oraz od złożoności projektu). Dlatego, że zawiera ona wszystko to, co zostało ustalone i zaplanowane w dwóch poprzednich etapach: „Przygotowania układów funkcjonalnych” i „Wizualizacji projektu”.

Profesjonalnie przygotowana dokumentacja techniczna obejmuje m.in.:

  • naniesione zmiany budowlane,
  • w pełni zwymiarowane i opisane rzuty pomieszczeń,
  • rzuty sufitów i posadzek,
  • przekroje ścian,
  • rysunki instalacji wodno-kanalizacyjnych,
  • rysunki instalacji elektrycznej (rozmieszczenie włączników, gniazdek elektrycznych i opraw oświetleniowych),
  • precyzyjne rysunki wykonawcze mebli (np. zabudowa garderoby, zabudowa mebli kuchennych itp.).

Do tego dokumentacja techniczna wzbogacona jest o szczegółowy wykaz materiałów i elementów wykończenia wnętrza, m.in. okładzin ściennych i podłogowych, armaturę i ceramikę łazienkową, oprawy oświetleniowe, meble, sanitariaty, sprzęt AGD i dekoracje. Ta specyfikacja projektowa obejmuje także charakterystykę produktów, ceny producentów oraz różne miejsca ich zakupu.

Te wszystkie informacje i rysunki wykonawcze zebrane w dokumentacji projektowej pozwalają na realizację prac wykończeniowych zgodnie z projektem koncepcyjnym. Mogą one również przydać się w przyszłości przy liftingu wnętrz lub drobnych pracach remontowych.